Posiadany przez GESTUM BROKER Sp. z o.o. zespół brokerów pozwala zapewnić obsługę wszelkich rodzajów ubezpieczeń na najwyższym poziomie.

Współpraca Klienta z GESTUM BROKER Sp. z o.o., oferuje wiele wymiernych korzyści i pozwala na scedowanie wszelkich spraw związanych ze swoimi ubezpieczeniami na brokera. Dzięki temu, że broker ma możliwość porównania wielu ofert, Klient nie musi już sam ich poszukiwać na rynku i tracić swój cenny czas na wdrażanie się w zawiłe zagadnienia ubezpieczeniowe poszczególnych towarzystw.

Co najważniejsze nasze usługi są dla Klienta bezpłatne, ponieważ broker ubezpieczeniowy otrzymuje wynagrodzenie w postaci kurtażu brokerskiego, które jest mu wypłacane przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Klient nie płaci nic więcej ponad to ile i tak musiałby zapłacić Ubezpieczycielowi za jego produkt (ochronę ubezpieczeniową - polisę). W cenę każdego ubezpieczenia wliczone są bowiem koszty pozyskania klienta (koszty akwizycyjne), które nie znikają nawet wtedy, gdy klient zgłasza się do towarzystwa bezpośrednio.

Program dla firm projektowych i architektonicznych:

Firmy projektowe i architektoniczne są przedsiębiorstwami i tak jak każde przedsiębiorstwo starają się eliminować całkowicie lub minimalizować ryzyko strat spowodowanych roszczeniami osób trzecich w związku z prowadzoną działalnością zawodową lub strat powodowanych przez różnego typu nieprzewidziane zdarzenia losowe. Straty te minimalizują między innymi poprzez zawieranie dopasowanych do zakresu swojej działalności umów ubezpieczenia.

GESTUM BROKER jest firmą brokerską działającą m. in. na rzecz firm projektowych i architektonicznych. Posiadamy wiedzę i doświadczenie w branży, dotyczącą odpowiedzialności cywilnej, jaką ponoszą projektanci, architekci, firmy tego sektora gospodarki w związku z wykonywaniem swojej działalności.

Jako broker ubezpieczeniowy proponujemy szereg nowoczesnych rozwiązań z zakresu ubezpieczeń dla tych firm, mając na uwadze ich wielkość, potencjał oraz specyfikę prowadzonej działalności. Optymalizacja ochrony ubezpieczeniowej wymaga regularnego monitoringu, kontroli i oceny czy posiadane polisy ubezpieczeniowe są wystarczające
i odpowiednio dostosowane do przewidywanego rozwoju przedsiębiorstwa.

W ramach współpracy brokerskiej oferowanej przez GESTUM BROKER Sp. z o.o. w zakresie kompleksowej obsługi ubezpieczeń jesteśmy w stanie zaoferować następujące czynności:

 1. Audyt aktualnych polis pod względem ich zakresu.
 2. Analizę istniejących zagrożeń i potrzeb Klienta.
  W ramach tych czynności sporządzamy pełną analizę ryzyka ubezpieczeniowego występującego w związku z prowadzoną działalnością i przedstawiamy szczegółowy plan ochrony przedsiębiorstwa, jak również osób w nim pracujących.
 3. Opracowanie optymalnego i jednolitego Programu ubezpieczeniowego dostosowanego do specyfiki działalności i uzgodnionych wspólnie potrzeb.
 4. Negocjacje z towarzystwami najkorzystniejszej handlowo oferty ubezpieczeniowej (tak pod względem zakresu pokrycia jak i ceny pełnego ubezpieczenia).
 5. Pośrednictwo i doradztwo w wyborze ubezpieczyciela (przegląd rynku ubezpieczycieli).
 6. Rekomendację brokerską najkorzystniejszej wynegocjowanej oferty.
 7. Bieżącą obsługę zawartych umów ubezpieczenia, w tym:
 • kontrola zgodności i poprawności przekazywanych dokumentów (polis, aneksów) z ofertą i wynegocjowanym programem ubezpieczeniowym,
 • zgłaszanie do ubezpieczyciela istotnych informacji o zmianach zachodzących w przedmiocie ubezpieczenia,
 • zgłaszanie na bieżąco zmian do zawartych polis,
 • aranżowanie aneksów i innych dokumentów ubezpieczeniowych,
 • monitorowanie terminów wygasania poszczególnych umów ubezpieczenia,
 • monitorowanie płatności składki lub poszczególnych rat,
 • rozwiązywanie bieżących problemów ubezpieczeniowych.
 1. Coroczną negocjację warunków wznowienia umowy ubezpieczenia z przedstawieniem i omówieniem pełnego porównania ofert kilku towarzystw ubezpieczeniowych.
 2. Bieżący monitoring rynku ubezpieczeniowego pod kątem pojawiających się nowych produktów, ryzyk i ofert oraz ich przydatności w zabezpieczeniu prowadzonej działalności Klienta.
 3. Likwidację szkód, w tym:
 • przygotowanie procedury szkodowej,
 • pełny nadzór nad likwidacją szkód,
 • kontrole obiegu dokumentów szkodowych,
 • monitoring terminów wynikających z przyjętej procedury,
 • interwencje u ubezpieczyciela w sytuacjach konfliktowych,
 • wsparcie współpracującej z nami kancelarii prawnej przy wszelkiego typu odwołaniach od niekorzystnych decyzji, odmowach.
 1. Pomoc prawną:
  Porady prawne w ramach bieżącej obsługi umów ubezpieczenia oraz w procesie likwidacji szkód, dotyczące formułowania opinii lub interpretacji poszczególnych zapisów OWU oraz redagowanie odwołań do towarzystw w sytuacji odmowy wypłaty odszkodowania z tytułu zawartych za pośrednictwem brokera polis (obsługa bezpłatna).

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani ofertą dla firm projektowych i architektonicznych, zapraszamy do wypełnienia formularza Ankiety Oceny Ryzyka i wysłanie go mailem
na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub do bezpośredniego kontaktu z naszym brokerem: phone +48 22 845 58 22, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.